Historický společenský dům a kulturní centrum Lucerna


Úvod

Lucerna je významný historický společenský dům a kulturní centrum v centru Prahy. Byl postaven v roce 1907 podle návrhu architekta Bedřicha Bendelmayera a sloužil jako multifunkční prostor pro konání kulturních a společenských akcí. Dnes je lucerna stále aktivním kulturním zařízením a pro svou jedinečnost a krásu je velmi oblíbeným místem nejen mezi Pražany, ale i turisty.

Historie

Lucerna byla postavena podle návrhu architekta Bedřicha Bendelmayera v letech 1905 – 1907. Sloužila jako multifunkční prostor, kde se konaly koncerty, výstavy, plesy a další společenské akce. V roce 1921 se Lucerna stala majetkem Československé republiky a v roce 1929 byla přestavěna na moderní kino. Po druhé světové válce bylo kino Lucerna uzavřeno a dům byl využíván jako sklad. V roce 1989 po sametové revoluci se Lucerna stala opět funkcí kulturního centra.

Interiér

Interiér Lucerny je velmi unikátním a krásným. Při vstupu do budovy nás přivítají nádherné vitráže vstupních dveří a klenba se střapci a kovanými svítilnami. V suterénu Lucerny se nachází kavárna s příjemným interiérem a letní zahrádkou. Na hlavním patře se pak nachází veliká sál, který slouží jako prostor pro konání různých kulturních akcí, a to až pro 1000 lidí. Sál zdobí mohutné sloupy a bohaté ornamentální výzdoby. V Lucerně se nachází i malý kino s pohodlnými sedačkami, kde můžeme vidět nejen nové filmy, ale i klasické snímky.

Kulturní program

V Lucerně se koná bohatý kulturní program, který je rozmanitý a plný zajímavých akcí. V Lucerně můžeme vidět koncerty různých hudebních skupin, výstavy, divadelní představení, filmové projekce, taneční show a mnoho dalších společenských akcí. Lucerna je také místo, kde se konají různé festivaly, jako například Mezinárodní festival dokumentárních filmů „Jeden svět“, filmový festival „Febio fest“ nebo hudební festival „United Islands“.

Lucerna jako prostor pro eventy

Lucerna není pouze kulturním centrem, ale také místem, kde se konají různé firemní a soukromé akce. Lucernu lze pronajmout jako prostor pro firemní večírky, svatby, oslavy narozenin i pro různé konference a semináře. Prostor Lucerny je velmi pohodlný a nabízí veškeré zázemí pro organizaci společenských akcí. V Lucerně se nachází i vlastní catering a technické vybavení potřebné pro pořádání akcí.

Závěr

Lucerna je historickým společenským domem a kulturním centrem plným jedinečného charakteru a atmosféry. V Lucerně se konají různé kulturní akce, festivaly, ale také soukromé a firemní akce. Interiér Lucerny patří mezi nejkrásnější v Praze a rozhodně stojí za návštěvu. Pokud hledáte prostor pro uspořádání akce, je Lucerna tím pravým místem pro Vás.

Zde si můžete zakoupit dřevěnou miniaturu Lucerny jako krásnou dekoraci.

Lucerna přední průčelí

Interiér Lucerny

Sál Lucerny

Příspěvek byl publikován v rubrice Netwits a jeho autorem je Netwits. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.