Jak správně používat pečící plech do trouby?


1. Výběr správného pečícího plechu

Pečící plechy jsou k dostání v různých velikostech a materiálech. Pokud máte doma klasickou troubu, doporučuje se používat plechy z kovu, které jsou odolné a dobře rozvádí teplo. Pokud máte moderní troubu s funkcí horkovzdušného ohřevu, můžete použít i plechy z keramiky nebo skla. Důležité je, aby byl plech rovnoměrně vyhřát a aby se na něm jídlo nepřipalovalo.

2. Příprava pečícího plechu

Před použitím pečícího plechu je důležité jej důkladně očistit a usušit. Pokud používáte kovový plech, můžete jej před použitím vymazat olejem nebo máslem, aby se na něm jídlo nepřipalovalo. Pokud používáte plech z keramiky nebo skla, není nutné jej mazat, ale můžete na něj položit pečicí papír, aby se jídlo snadněji vyndávalo a plech se lépe čistil.

3. Použití pečícího plechu

Při použití pečícího plechu je důležité dbát na to, aby byl plech rovnoměrně vyhřát. Pokud máte klasickou troubu, můžete plech vložit do trouby již při předehřátí. Pokud máte moderní troubu s funkcí horkovzdušného ohřevu, můžete plech vložit do trouby až po předehřátí. Pokud pečete jídlo, které obsahuje hodně tuku, může se na plechu vytvořit tuková vrstva. Tu je důležité pravidelně odstraňovat, aby se plech nepoškodil a aby se na něm jídlo nepřipalovalo.

4. Úklid pečícího plechu

Po použití pečícího plechu je důležité jej důkladně očistit. Pokud používáte kovový plech, můžete jej umýt v horké vodě s trochou saponátu. Pokud používáte plech z keramiky nebo skla, můžete jej umýt v myčce nebo ručně v horké vodě s trochou saponátu. Pokud se na plechu vytvořila tuková vrstva, můžete ji odstranit pomocí sody bikarbony nebo octa. Důležité je, aby byl plech vždy dobře vysušen, aby se na něm nevytvořila vlhkost a nezačal rezavět.

Zdroj: amisat.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Netwits a jeho autorem je Netwits. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.